TOP

KOLAJEN TAKVİYESİ SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER

DOĞRU KOLAJEN TAKVİYESİ SEÇMEK İÇİN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER NELERDİR ?

YAZIMIZDA KOLAJEN İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ SORULARA CEVAP VERDİK.

AKLIMIZDA TUTMAMIZ GEREKEN 5 ALTIN KURAL ; 

1 – KOLAJEN TAKVİYESİNİN ETKILI DOZDA OLMASI : Günlük en az 5 gram (5000 mg) kolajen almalıyız.

Çoğu bilimsel çalışma 1 günde 5 gramın (5000 mg) altında kalan kolajen oranının, klinik olarak etkinliğinin kanıtlanmadığını göstermektedir. Bu nedenle, günlük doz başına, en az 5 gram kolajen yüksekliği içeren bir formül tercih etmek önemlidir.


Mermaid Collagen ‘in geliştirdiği ürünlerin hepsi her serviste 7,5 gram (7500 mg) balık (marine) kollajen içerir.

2 – MOLEKÜLER AGIRLIK : Moleküler ağırlığı düşük kolajen seçmek gerekİr.


Kolajen seçiminde dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri de molekül ağırlığıdır.

Kolajenin emiliminin artması ve bağırsak bariyerini geçebilmesi için, kolajenin moleküler ağırlığının düşük olması çok önemlidir. Molekül ağırlığı düştükçe, kolajenin vücut tarafından emilimi kolaylaşır.

Mermaid Collagen balık kolajen serisi 1000 Dalton gibi oldukça düşük moleküler ağırlığına sahip olması sayesinde hem biyo-yararlılığı hem de emilimi açısından

oldukça ileri seviyededir.

“MOLEKÜL AĞIRLIĞI DÜŞTÜKÇE KOLAJENİN VÜCUDUMUZ TARAFINDAN EMİLİMİ KOLAYLAŞIR.”

3 – KOLAJENIN TAT VE KOKUSU

Mermaid Collagen balık kolajen serisinin tamamı, %100 balık kaynaklı hidrolize kolajen peptitleri içerir. Ürünlerimizin içimi, balık tadı ve kokusu olmayan formüllerimiz sayesinde son derece kolaydır.

Kolajen kullanımından sonuç alabilmek için, tüm gıda takviyelerinde olduğu gibi, düzenli kullanım esastır. Bu nedenle, size keyifle tüketebileceğiniz ürünler sunmak bizim için çok önemli. Kolajen içmenin eziyet değil, keyif olması fikrinden yola çıkarak, Mermaid Collagen olarak size aromalı veya aromasız, her gün keyifle içebileceğiniz farklı, gurme lezzetler sunuyoruz. Daha fazla lezzet, daha fazla zevk ve bu da daha etkili sonuçlar demek.

4 – KOLAJENIN KAYNAGI: BALIK KOLAJEN MI SIGIR KOLAJEN MI ?

Balık kolajeni ve sığır kolajeni arasındaki fark, kaynaklarıdır. Balık kolajeni deniz

canlılarından elde edilirken, sığır kolajeni ise büyükbaş hayvanların kolajen yönünden zengin dokularından elde edilir. Kolajen, hangi kaynaktan gelirse gelsin, hidrolize işlemi sırasında molekül ağırlığı düşük ve küçük amino asit peptitlerine bölünür ki insan vücudu tarafından kolayca emilebilsin.


Her iki kolajen de vücut dokularının onarımına yardımcı olmak için gerekli olan amino asitleri sağlamasına rağmen, marine kolajen insan kolajenine çok yakın bir amino asit bileşimine sahip olduğu için vücudumuz tarafından emilimi çok daha kolaydır.

Marine kolajen peptitlerinin diğer kolajen türlerine kıyasla, biyo-yararlılığının daha yüksek olduğu bilinmektedir.

Marine kolajen, balıkların, kemik, deri ve pullarından elde edilir, bu sebeple %100 doğaldır.

Marine collagen, vücudumuzun %80’nini oluşturan Tip1 kolajen içerirken, sığır bazlı kolajen, Tip 2 ve Tip 3 içerir.

Balık kolajenin, molekül ağırlığı diğer kolajen türlerine göre daha düşüktür. Bu da kolajenin vücut tarafından emiliminin artması ve bağırsak bariyerini geçebilmesini sağlar. Balık kolajeninin fiyatı, sığır kolajenine göre daha yüksektir bu da üretimin zor ve maliyetli olmasından kaynaklanır. Doğadan yakalanmış deniz kolajeninin ayrıca hormon ve antibiyotik içermediği de garanti edilir.


5 – ÜRETİM SÜRECİ VE KOLAJEN KALİTESİ:

Kolajen, hidroliz adi verilen bir kimyasal dönüşüm süreciyle, molekül ağırlığı küçük, peptit adi verilen, sindirimi ve emilimi daha kolay parçalara ayrılır. Hidrolize işlemi ne kadar başarılı ve kaliteliyse, kolajende bulunan uzun lifler o kadar küçük ve molekül ağırlığı düşük peptitler haline gelir. Mermaid Collagen’de kullandığımız balık kolajen en yeni teknolojilerle hidrolize edilerek, insan vücuduna en uygun hale getirilmiştir.

https://www.mermaidkolajen.com/kesfet